Prohlídka

Z centrálního parkoviště se dostanete asi po deseti minutách pohodové chůze k horskému hotelu Bastei, odkud se můžete vydat různými směry za nádhernými výhledy do okolí.

Projděte se areálem

Od horského hotelu Bastei vede několik tras, které Vás provedou celým areálem. Veškeré vyhlídkové plošiny kromě okruhu skalním hradem Neurathen jsou zcela zdarma. Napravo od hotelu je hezká vyhlídka s výhledy Lilienstein, Königstein, Pfaffenstein a kaňon řeky Labe s loděmi a parníky. U této vyhlídky jsou také kiosky s občerstvením a turistickými suvenýry. Velmi pěkné vyhlídky jsou také po levé straně před vstupem na skalní most, kde nejen uvidíte Basteibrücke ve své plné kráse, ale také okolní skalní masivy.

vyhlídky na bastei 16

A teď hurá na skalní most a hrad Neurathen

Z vyhlídky se vraťte na hlavní trasu a již se ocitnete na mostě samotném. Je téměř nemožné si představit, jak kdysi tento most vůbec dokázali postavit. Ze skalního mostu budete moci objevovat další nádherné výhledy. Hned za mostem se Vám nabídne vstup do placeného okruhu (v listopadu byl vstup zdarma), který stojí opravdu za to! Kdysi tu stával skalní hrad Neurathen. Vstupné činí 1,5€, děti do 6 let zdarma.  Prohlídková trasa je plná různých lávek a báječných výhledů, občas se možná i budete bát, jak vysoko na železných lávkách vlastně stojíte. Na prohlídkové trase také ještě uvidíte zbořeniny původního hradu, místnosti vytesané do skal, středověký katapult a vodní nádrž. Kromě toho jsou zde vystaveny nálezy z místních vykopávek – hlavně středověká keramika. Zaujmout vás může velký prak nebo koule. Na původní mohutný skalní hrad Neurathen se lze podívat jen ve formě modelu. Prostor je pro pohodlné průzkumy vybaven kovovými žebříky, schody a mosty.

vyhlídky na bastei 9 vyhlídky na bastei 12

A kam dál?

Jakmile opustíte vyhlídkový okruh nebo samotný most pokračujte dále, kde jsou dvě další vyhlídkové plošiny, odkud budete mít parádní výhled do celého okolí a na malebnou turistickou obec Kurort Rathen. Na vyhlídkové plošině je také k dispozici placený dalekohled. Odtud se dále můžete vydat dolů do Kurort Rahten nebo se vrátíte zpět k horskému hotelu…

vyhlídky na bastei 1

Za výlety do okolí

V okolí  se Vám nabídne velké množství zajímavých cílů, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si tipy na výlety v okolí Bastei