Jak na Bastei

Jak se dostanete na Bastei?

máte několik možností jak se vydat na Bastei

Autem na Bastei

Z Bad Schandau
Bastei leží 15 km od hraničního přechodu Hřensko – Schmilka. Na Bastei se dostanete po silnicí ve směru z Bad Schandau do Pirny.  Z centra  Bad Schandau  se vydáte směr Pirna a  před  mostem odbočíte doprava na silnici s163 ve směru Porschdorf, Waltersdorf. Několik km za Waltersdorfem odbočíte doleva na silnic s165 až dorazíte k odbočce na Bastei,  kde také najdete první odstavné parkoviště. Druhé parkoviště leží přibližně 500m od vyhlídkové plošiny, ale v hlavní turistické sezóně bývá brzy obsazené. Z odstavného parkoviště je zajištěna kyvadlová doprava až k vyhlídkovému areálu.

z bad schandau na bastei

Z Kurort Rathen
Návštěvu Bastei  je také zajímavé spojit s návštěvou malebné turistické vesničky Kurort Rathen, kde také je centrální parkoviště, kde můžete zaparkovat Váš vůz. Parkoviště leží přímo na hlavní ulici Elbweg. Parkování je zpoplatněno  1 €/hod, nejvýše však 4 €/den. Na druhou stranu se dostanete přívozem. Přívoz v Rathenu stojí 1,80 € pro cestu tam a zpět. Z druhého břehu Vás již čeká výšlap za vyhlídkami na Bastei. Cestou můžete také shlédnout přírodní lesní divadlo, kde se v létě pořádají i zajímavá divadlení a hudební představení. Výstup Vám sice dá zabrat, ale připíšete si do viděných míst spoustu romantických koutů.

z kurort rathen privozem

Do Kurort Rathen je možné se dostat také bez nutnosti použití přívozu a to při zaparkování na opačném břehu řeky. Parkoviště se zde nachází zhruba 1 km před samotným centrem Kurort Rathen v ulici Waltersdorfer Berg, ale je výrazně menší.

z kurort rathen

Vlakem

Vlakem jeďte z Děčína přes Bad Schandau a vystupte na železniční zastávce Kurort – Rathen. Již z nádraží Bastei uvidíte. Dostanete se k přívozu, kde řeka Labe dělí Rathen na svě části horní Oberrathen a dolní Niederrathen. Loďkou se dostanete na druhý břeh, odkud se připravte asi na hodinový výšlap. Nejprve půjdete skrz městečko po modré turistické značce a brzy prudce zabočíte doleva. Zvolna vystoupáte skalami a lesem, využijete pár vyhlídek na Labe a dojdete před plot z dřevěných kůlů, za kterým se skrývá hrad Neurathen.

Lodí

Paroplavba z Bad Schandau nebo Drážďan je skutečně skvělým tipem na výlet na cestu na Bastei. Lodě staví v Kurort Rathen. Výlet lodí můžete využít z Bad Schandau se Saskou plavební

saska plavebni

Parkování v blízkosti Bastei

Centrální parkoviště je od první vyhlídky vzdálené cca deset minut chůze ve vzdálenosti 500 m. Za placené parkoviště vydáte 3 € do tří hodin a 5,5 € na celý den. Další možností parkování je dva kilometry vzdálené odstavené parkoviště před Bastei, rovněž placené. Na blízké parkoviště jezdí od výletní restaurace také koňské povozy.

parkovani u bastei

Poloha skalního mostu Bastei